Navíječe velkonábalů

Navíječe velkonábalů jsou přídavná zařízení k tkacím strojům, která umožňují bez přerušení navinout vyráběnou tkaninu v délce až několika kilometrů.

Navíječe vyvíjíme a vyrábíme ve spolupráci s firmou CEDIMA Meziměstí s.r.o.

Navíječe NV220


Navíječe velkonábalů NV 220 jsou moderní stroje umožňující jemnou a šetrnou manipulaci s navíjenou tkaninou. Jsou vhodné k použití jak pro běžné textilie, tak pro náročné aplikace navíjení - tkaniny z umělých a skelných vláken.

NV220C řídí rychlost navíjení na takové hodnotě, která udržuje napnutí tkaniny na programově definované síle. Řídicí systém využívá informace o napnutí tkaniny z tenzometrických snímačů a ovládá asynchronní pohony pomocí frekvenčních měničů. Napnutí tkaniny může být naprogramováno až v deseti krocích, tzn. že uživatel může zadat různou napínací sílu pro jednotlivé etapy návinu.

Navíječe NV220C pracují s novými propracovanými algoritmy, které zajišťují přesnou regulaci napnutí tkaniny, aniž by docházelo k jejímu poškozovaníaví jak v průběhu navíjení, tak v době rozběhu a zastavení. Navíječe lze napojit na centrální sběr dat, sledovat velikost návinu a vypnout tkací stroj při dosažení požadované délky návinu.

Navíječe NZS

Navíječe velkonábalů NZS jsou nejnovější generací navíjecích strojů. Princip navíjení vychází z navíječů řady NV220, je však doplněn o programově definovanou přítlačnou sílu mezi vytvářeným návinem a navíjecími vály. Velkou výhodou je eliminace vlivu vlastní váhy návinu. Navíječe NZS mají proto zcela novou mechaniku umožňující kromě jemné a šetrné manipulace s navíjenou tkaninou i zajištění přítlačné síly vytvářeného návinu. Informace o napínací síle a síle přítlaku jsou získávány z tenzometrických snímačů. Navíječe jsou vhodné k použití i pro náročné aplikace navíjení - velké těžké náviny, objemované, rovingové nebo choulostivé textilie.

Navíječe NZS dokáží oproti ostatním navinout ve vysoké kvalitě 2x až 3x delší náviny.